Co je zdravý spánek

Co je zdravý spánek

23. 1. 2012, 11:52

Zdravý spánek se dá definovat množstvím a kvalitou spánku. Proto je vhodné zvolit vhodnou kombinaci matrace a roštu s účinnými protisílami. Spánek je ještě stále obestřen mnoha tajemstvími. Jedno je však jisté, že zdravý spánek je důležitý pro naše zdraví.

Pružinové matrace

Pružinové matrace dobře dýchají a proto jsou vhodné i do vlhčího prostředí. Podklad je důležitou funkcí pružinových matrací. Pro pružinové matrace je vhodná pevná deska nebo pevný laťový rošt. Nejsou naopak vhodné polohovací rošty. Pružinové matrace zahrnují vysokou škálu typů od standardních až po ty nejluxusnější s dlouhou životností. Podstatná je tuhost a nosnost matrace.

Pružinové a latexové matrace s dobrou cirkulací vzduchu

Dobrá a kvalitní matrace musí mít dobrou cirkulaci vzduchu. Pružinové matrace a matrace studená pěna s otevřenou strukturou buněk velice dobře cirkulují vzduch. Novinkou jsou matrace s vysokou kvalitou viscoelatické pěny na bázi latexu. Tyto matrace jsou velmi pružné a vzdušné.

Kvalitní matrace a životnost

Každá matrace potřebuje cirkulaci vzduchu. Proto nejsou vhodné na spaní postele s úložným prostorem. Matrace se také musí pravidelně otáčet, aby se prodloužila jejich životnost. Životnost matrací je udává mezi 5 až 10 lety. Podstatným faktorem je také pravidelné větrání matrací.

Dětské matrace

Dětská matrace je jednou z nejdůležitějších součástí výbavy dítěte. Kvalitní dětská matrace zajišťuje zdravý vývoj dítěte, řádnou oporu páteře a klidný spánek. Dětské matrace mají být vyrobeny z těch nejkvalitnějších materiálů. Přírodní materiály jsou nejvhodnější alternativou pro zdravý spánek dítěte. Matrace pro dítě musí být také vzdušná a pružná. Je dobré dětské matrace potáhnout povlakem, který je snímatelný a dá se vyprat. Vhodným doplňkem k dětským matracím jsou chrániče, které prodlouží životnost matrace.

Zdravotní matrace

Na našem trhu se setkáváme a také máme možnost zakoupit zdravotní matrace doporučované pro zdravý a kvalitní spánek. Ortopedické matrace jsou vhodné pro mnoho osob, které chtějí mít zdravý spánek a tak spát zdravě.

Zobrazení: 173350 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Další informace o matracích

Další informace o kvalitních matracích přímo od výrobce naleznete na stránkách výrobce zdravazada.cz
Nejkomentovanější články
Článek: Výběr matrace Počet komentářu: 4
Článek: Položte své tělo na zdravotní matraci Počet komentářu: 1
Článek: Zdravotní matrace Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Položte své tělo na zdravotní matraci Datum posledního komentáře: 4.1.2012
Článek: Výběr matrace Datum posledního komentáře: 3.6.2020
Článek: Zdravotní matrace Datum posledního komentáře: 22.8.2012