Důležité rady pro výběr matrace

Důležité rady pro výběr matrace

13. 1. 2012, 10:48

Při výběru matrace je nejdůležitějším kritériem zdraví vašich zad. Kvalitní matrace musím být dostatečně tvrdá, čím je člověk těžší, tím by měl sáhnout po tvrdší matraci. Při výběru matrace bychom měli využít služeb odborníků ve specializovaných prodejnách a být obezřetní zvláště u levných matrací.

Nejlepší řešení pro vaše záda

Matrace Mona patří mezi nejkvalitnější matrace, a je vhodná pro váš zdravý spánek. Nosné jádro matrace je tvořeno ze studené pěny, která zaručuje rovnoměrné rozložení váhy a uvolnění páteře. Mezi výborné vlastnosti tohoto materiálu patří i schopnost akumulovat teplo. Tato kvalitní matrace je výbornou volbou zejména pro alergiky, díky své prodyšnosti, vzdušnosti a lehkosti.

Jak poznáme tu pravou matraci

Tvrdost matrace patří mezi nejdůležitější faktory při výběru matrace. Pokud je matrace příliš měkká, nebude páteř narovnaná a tím nám hrozí bolest páteře, pokud naopak zvolíme matraci tvrdou, budeme se stále obracet a narušíme průběh zdravého spánku. Správná tvrdost matrace nám dovolí, v poloze na zádech prostrčit dlaň pod bedry. Měřítkem při výběru správné tvrdosti matrace může být i to, že při poloze na bok se kyčel a ramena zanoří tak hluboko, aby páteř ležela rovně.

Na správném výběru roštu záleží

Neméně důležitou součást při výběru matrace je i rošt, na trhu je nepřeberné množství typů. Zdravý spánek si vychutnáme nejen na kvalitní matraci, ale také na kvalitním roštu přizpůsobený k určitému typu matrace. Jiné rošty jsou určeny pro levné pérové matrace, naopak s kvalitními matracemi musíme pořídit i kvalitní rošt. Narozdíl od matrace, která vydrží jednu dekádu, rošt plní funkci doživotní. Rošty prodlužují také funkčnost a životnost matrace. Rošt matraci odlehčí v zatížení a také rovnoměrně rozloží zátěž. Navíc postelový rošt chrání matraci proti vhkosti, roztočům a plísním.

Zobrazení: 195280 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Další informace o matracích

Další informace o kvalitních matracích přímo od výrobce naleznete na stránkách výrobce zdravazada.cz
Nejkomentovanější články
Článek: Výběr matrace Počet komentářu: 4
Článek: Položte své tělo na zdravotní matraci Počet komentářu: 1
Článek: Zdravotní matrace Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Položte své tělo na zdravotní matraci Datum posledního komentáře: 4.1.2012
Článek: Výběr matrace Datum posledního komentáře: 3.6.2020
Článek: Zdravotní matrace Datum posledního komentáře: 22.8.2012