Jak se orientovat při výběru matrace

Jak se orientovat při výběru matrace

17. 1. 2012, 9:34

Na trhu se vyskytuje spousta druhů matrací, jak si máme vybrat tu správnou, aby nás po noci neboleli naše záda? Kdo nám poradí při jejím výběru?

V době internetu není problém vybrat správnou matraci

V současné době opravdu není problém vybrat správnou matraci pro naše lůžko, většinou se dá vše předem zjistit pomocí internetu. Domluvte si návštěvu studia zdravého spaní a poraďte se s odborníky a vašich představách.

Jaká má vlastně být správná matrace, aby nebolely vaše záda?

Po každém ranním probuzení byste se měli cítit naprosto odpočatí. K tomu by měla posloužit vaše matrace, vaše lůžko. Co tedy od své matrace potřebujete? Není jednoduché vybrat dobrou, kvalitní matraci. Měla by totiž být dostatečně tuhá a tvárná aby se přizpůsobila tvaru vašich zad. Ale nesmí být ani příliš měkká, pak by došlo k nepříjemnému zborcení matrace a bolely by vás po spánku záda.

Materiály použité při výrobě matrace jsou velmi důležité

Kvalitní zdravotní matrace, pokud má splňovat požadavky pro kvalitní spánek, je vyrobena z materiálu, který nám tento spánek pomůže zaručit. je to například "líná" pěna, viscoelastický materiál známý již s využití například u sportovní obuvi. tento materiál se po dotyku těla lehce zahřívá a posléze se přizpůsobí tvaru těla, dotýkajícího se povrchu matrace. Matrace nám po dobu spánku podepírá naše tělo a působí tím pádem blahodárně na naši páteř i krevní oběh. Matrace se vyrábí právě proto pro různé váhové kategorie, je jen na nás vybrat si tu správnou.

Dětské matrace a jejich správný výběr

již do nejranějšího věku je potřeba správně formovat postavu, páteř a mít v pořádku krevní oběh. Naše děti stráví spánkem daleko delší dobu než my, dospělí. Proto je velmi důležité i u nich, mít správnou matraci a pravidelně ji při jejich růstu a změně váhy měnit, jen tím jim zaručíme dobrý spánek.

Zobrazení: 171317 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Další informace o matracích

Další informace o kvalitních matracích přímo od výrobce naleznete na stránkách výrobce zdravazada.cz
Nejkomentovanější články
Článek: Výběr matrace Počet komentářu: 4
Článek: Položte své tělo na zdravotní matraci Počet komentářu: 1
Článek: Zdravotní matrace Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Položte své tělo na zdravotní matraci Datum posledního komentáře: 4.1.2012
Článek: Výběr matrace Datum posledního komentáře: 3.6.2020
Článek: Zdravotní matrace Datum posledního komentáře: 22.8.2012