Kvalitní matrace do každé postele

Kvalitní matrace do každé postele

7. 2. 2012, 14:22

Také levné matrace mohou být, respektive jsou, kvalitní. O tom nemůže být pochyb, jak potvrzují odborníci ve specializovaných centrech zdravého spánku, ale i ti v obchodech, které mají kvalitní matrace ve své nabídce.

Matrace pro zdravý spánek

Zdravý spánek nám rozhodně zaručí kvalitní matrace. Takové najdeme zpravidla i tehdy, když je na cenové visačce přisáno sousloví „levné matrace“. Pro zdravá záda je podstatné, aby byly kvalitní i dětské matrace v každé postýlce našich nejmenších. Ostatně i dětské matrace mohou být v nabídce s přívlastkem „zdravotní matrace“, aby se jim opravdu dobře spalo.

Pružinové matrace, nebo latexové matrace?

Řekne-li se pružinové matrace nebo latexové matrace, je předem jasné, že v obou případech půjde o kvalitní matrace, které zabezpečí každému, kdo na ně ulehne, zdravý spánek. Oba typy matrací dodávají mnozí výrobci, proto je vždy vhodné zjistit si před nákupem reference a vybrat si výrobek z dílny těch, které doporučuje nejvíce dobře vyspaných zákazníků. Každá z uvedených matrací má své priority, kvůli kterým je lidé upřednostňují.Zatímco latexové matrace se vyrábějí ze směsi přírodního latexu a latexu vyrobeného uměle, základ pružinové matrace tvoří spojené pružiny.

Latexové matrace mají různě vysoké jádro a několik anatomických zón a hodí se na různé typy lamelových roštů.

Pružinové matrace se sice nemohou použít na polohovacích lamelových roštech, ale rozhodně umožňují zdravý spánek, protože je na nich páteř ležícího člověka v přirozené poloze.

Ještě jsou na trhu pěnové matrace.

Správný výběr pro zdravý spánek

Před nákupem kvalitních matrací je třeba udělat jeden důležitý krok: poradit se s obchodníkem, nebo přímo s výrobcem – většina z nich má své webové stránky, kde jsou matrace obvykle nejen dobře popsané, ale také je možné položit výrobci dotazy, které jeho pracovníci kvalifikovaně zodpoví. Tady totiž v praxi platí, že se spokojený zákazník k oblíbené značce časem zase vrátí nebo ji bezpochyby doporučí svým přátelům a kolegům. Jak známo, to je ta nejlepší propagace.

Zobrazení: 167255 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Další informace o matracích

Další informace o kvalitních matracích přímo od výrobce naleznete na stránkách výrobce zdravazada.cz
Nejkomentovanější články
Článek: Výběr matrace Počet komentářu: 4
Článek: Položte své tělo na zdravotní matraci Počet komentářu: 1
Článek: Zdravotní matrace Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Položte své tělo na zdravotní matraci Datum posledního komentáře: 4.1.2012
Článek: Výběr matrace Datum posledního komentáře: 3.6.2020
Článek: Zdravotní matrace Datum posledního komentáře: 22.8.2012