Kvalitní matrace je základem spokojeného spánku

Kvalitní matrace je základem spokojeného spánku

6. 1. 2012, 10:30

Spánek je velice důležitou součástí našeho života, je to způsob, kterým naše tělo zregeneruje síly a uvolní se. Výběr matrace nelze v žádném případě podcenit, myslete na to, že v posteli trávíme třetinu života. Matrace vybíráme podle tvrdosti, materiálu, ze kterých jsou vyrobeny, podle velikosti rámu postele a dalších důležitých aspektů (např. polohy těla při spánku).

Luxus pro váš zdravý spánek

Výborná volba pro váš zdravý spánek je matrace Horse dream Gold. Tato matrace se řadí mezi nejexkluzivnější a nejvyhledávanější matrace. Kvalitní matrace Horse dream Gold poskytuje v kombinaci s podkladem dostatečnou vzdušnost a dokonalé rozložení hmotnosti, to zaručí ideální anatomickou polohu páteře a uvolnění páteřního svalstva a tím pádem i zdravý spánek.

Jednotlivé typy matrací aneb na materiálu záleží

Na našem trhu můžet vybírat z několika typů matrací. Záleží jen na našich představách, poloze spánku a Vašich finančních možnostech.

Polyuretanové matrace

Matrace z takzvané líné pěny. Tyto matrace se staly hitem. Mají úžasnou schopnost mění svoji tvrdost v závislosti na teplotě a tlaku těla, to způsobuje rovnoměrné rozložení hmotnosti a přizpůsobení se křivkám těla. Další neméně důležitá vlastnost těchto matrací je vracení se materiálu do původní polohy, což omezuje protitlak.

Latexové matrace

Latexové matrace jsou stále velice oblíbené. Vyráběny jsou ze směsí syntetického a přírodního latexu - kaučuku. Silnou stránkou těchto matrací je bodová elasticita - k deformacím dochází pouze na místech, kde je vyvíjen tlak, okolní prostor zůstává bez deformací, to způsobuje, že se matrace výborné přizpůsobuje ležícímu tělu.

Pružinové matrace

Nejstarší typ matrací a stále velice populární. Jsou to matrace plněné pružinami. Pružinové matrace jsou velice prodyšné, díky tomu jsou odolné vůči roztočům a plísním.

Sendvičové matrace

Senvičové matrace se vyrábějí z několika vrstev stejného nebo odlíšného materiálu o různé objemové hmotnosti. Nejčastěji se k výrobě sendvičových matrací používá polyuretanová pěna a kokosové vlákno spojené s latexem. Tím vzniká matrace, která je stálá svým tvarem a zamezuje nežádoucím deformacím.

Zobrazení: 163366 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Další informace o matracích

Další informace o kvalitních matracích přímo od výrobce naleznete na stránkách výrobce zdravazada.cz
Nejkomentovanější články
Článek: Výběr matrace Počet komentářu: 4
Článek: Položte své tělo na zdravotní matraci Počet komentářu: 1
Článek: Zdravotní matrace Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Položte své tělo na zdravotní matraci Datum posledního komentáře: 4.1.2012
Článek: Výběr matrace Datum posledního komentáře: 3.6.2020
Článek: Zdravotní matrace Datum posledního komentáře: 22.8.2012