Kvalitní matrace prodlužují aktivní život

Kvalitní matrace prodlužují aktivní život

3. 1. 2012, 13:07

V posteli strávíme v průměru třetinu života. Na tom, jak si odpočine tělo a především záda, závisí skutečná délka našeho aktivního života.

Spánek na kvalitní matraci je investice k nezaplacení

Při průměrném věku kolem 75 let si užijeme pohodlí postelí asi 25 let, což stojí za zamyšlení, co čeho ulehneme. Přísloví o tom, jak si kdo ustele, tak si i lehne, platí v případě kvalitních matrací více než dvojnásobně.

Luxusní auto, nebo matrace?

Můžete si vybrat. Koupit velmi levnou matraci za pár stokorun, stejně tak levný rošt, a to s pocitem, že spánek je jen nevyužitý pracovní čas. Jenže je to jako s regenerací po vrcholném sportovním výkonu - není-li dostatečná a kvalitní, po medailích a rekordech je záhy veta. Jenže dobrá postel s pořádnou matrací je totéž, jako masážní stůl a vířivka, které vracejí unaveným svalům sílu a svěžest. Výběru správné matrace bychom měli věnovat stejnou pozornost jako výběru auta, nového bytu, nebo dobrých bot. Život ukazuje, že jsme schopni utratit statisíce za vynikající automobil, nebo kvalitní oblek, ale matraci, či rošty do postele bereme jen jako podružnou záležitost.

Matrace jsou stejně důležité jako kvalitní brýle

Přitom si lze dnes vybírat doslova ze stovek typů pro dospělé i dětské matrace, ať již se jedná o levné matrace sloužící k příležitostnému přespání, aniž byste se ráno probudili rozlámaní, nebo pružinové matrace. Ty v nových provedeních, například taštičková matrace, neztratily nic ze své přitažlivosti, ani zdaleka neskončily v muzeu. Tak či onak platí, že matrace nekupujeme na celý život. Kvalitní matrace nám bude sloužit pět až deset let. Jejich obměna je však nutná ve chvíli, kdy ztrácejí pružnost a tvárnost, bez ohledu na stáří. Výměna je stejnou samozřejmostí, jako nákup nových brýlí, kterými již přestáváme vidět a bolí nás hlava.

Zobrazení: 175782 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Další informace o matracích

Další informace o kvalitních matracích přímo od výrobce naleznete na stránkách výrobce zdravazada.cz
Nejkomentovanější články
Článek: Výběr matrace Počet komentářu: 4
Článek: Položte své tělo na zdravotní matraci Počet komentářu: 1
Článek: Zdravotní matrace Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Položte své tělo na zdravotní matraci Datum posledního komentáře: 4.1.2012
Článek: Výběr matrace Datum posledního komentáře: 3.6.2020
Článek: Zdravotní matrace Datum posledního komentáře: 22.8.2012