Kvalitní matrace

Kvalitní matrace

24. 1. 2012, 11:59

Patí rovnice, že správná matrace nám zajistí dobrý spánek. Dobrý spánek nám zase zaručí pohodu, dobrou náladu a zdravá záda, která nás nebudou bolet, zatímco nevhodná matrace může vyvolat bolesti zad.

S výběrem matrace pomohou odborníci

Na trhu je velký výběr matrací, které se liší svou konstrukcí i cenou. Při výběru je rozhodující kvalita. Je třeba podotknout, že i levné matrace mohou být kvalitní a zaručit nám zdraví prospěšný odpočinek. Ten, kdo dá přednost nákupu zdravotní matrace, vsadí rozhodně na správnou kartu. Ve speciálních obchodech nebo odděleních pomohou s výběrem té správné matrace odborníci.

Pohodlný spánek i vstávání

Matrací je mnoho typů, jak matrací běžných typů, tak i zdravotních, což platí i o dětských matracích. Doplní-li se ještě kvalitním lamelovým roštem, máme zaručeno, že se pohodlně a dobře vyspíme.

Nejžádanější jsou tři typy, které vyhovují většině lidí. Jsou to: pěnové matrace, latexové matrace a pružinové matrace, které se liší, jak napovídá jejich jméno, technologií zpracování. Každá vyhovuje někomu jinému, i když splňují stejný účel – dobře se vyspat.

Upřesněné výhody kvalitních matrací

Pokud někdo leží v posteli delší čas, než je obvyklá doba spánku, udělá dobře, pokud zvolí pěnovou matraci z profilované pěny, která je měkká, takže nedochází ani při dlouhodobém ležení k proleženinám. Rovněž mezi pěnovými matracemi je možný další výběr podle vnitřní pěny, která se použije, podle výšky jádra a profilování, které se liší podle váhy ležícího.

Zmínili jsme rovněž latexové matrace, které, jak napovídá název, jsou vyrobené z latexu, respektive z latexové směsi, která obsahuje jak přírodní, tak umělý latex, proto jsou vhodné pro alergiky. Jsou vzdušné a páteř je na nich při spánku ve správné poloze.

Dlouhou dobu dominovaly na trhu pružinové matrace. Samozřejmě se jim nevyhnula mnohá vylepšení. Pružiny, známé mezi lidmi spíše pod pojmem péra, poskytují ležícím výbornou oporu a umožňují přirozenou polohu těla. Také dobře větrají. Nedají se ale používat na polohovatelné rošty, které jsou vhodné pod ostatní typy matrací a jsou velmi žádané.

Zobrazení: 181457 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Další informace o matracích

Další informace o kvalitních matracích přímo od výrobce naleznete na stránkách výrobce zdravazada.cz
Nejkomentovanější články
Článek: Výběr matrace Počet komentářu: 4
Článek: Položte své tělo na zdravotní matraci Počet komentářu: 1
Článek: Zdravotní matrace Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Položte své tělo na zdravotní matraci Datum posledního komentáře: 4.1.2012
Článek: Výběr matrace Datum posledního komentáře: 3.6.2020
Článek: Zdravotní matrace Datum posledního komentáře: 22.8.2012