Od slamníku ke zdravotním matracím

Od slamníku ke zdravotním matracím

16. 1. 2012, 11:36

Asi každý pamětník éry před zhruba dvaceti lety si vybaví, jaké se tenkrát nabízely matrace. Vedle archaických slamníků, které si budou pamatovat mnozí účastníci bramborových či chmelových brigád, to byly i pružinové matrace

Molitanové matrace – předvoj matrací zdravotních

Progresivnějším typem matrací se sedmdesátých letech staly matrace molitanové, všeobecně v té době považované za matrace pro zdravé spaní. Tyto matrace, s jádrem z gumožíně a latexu, se při různé tloušťce vrstvy molitanu na první pohled jevily jako matrace zdravotní. Slabší molitan na povrchu znamenal tvrdší matraci, silnější zase matraci měkší

Ovšem do zdravotních matrací, jaké známe dnes, měly tyto matrace na světelné roky daleko. Dnešní zdravotní matrace se dělí do nevídaného množství druhů podle použitého materiálu. Snad každý výrobce přichází na trh s tím svým, jediným správným, výrobkem a typem použitého materiálu.

Rozdělení zdravotních matrací

V zásadě se však dá říci, že se moderní zdravotní matrace dělí na pěnové, latexové a pružinové, s nejrůznějšími druhy materiálů používanými při jejich výrobě. Mnohé materiály jsou představovány jako součást kosmického výzkumu, a je jen na uvážení zákazníka a míře jeho důvěřivosti, nakolik tomuto tvrzení uvěří.

Faktem je, že pocit z poležení na mnoha typech matrací je nadpozemským zážitkem, a třeba princip paměťové pěny působí skutečně kosmicky.

Výběr nejvhodnější zdravotní matrace

Při výběru té nejvhodnější, a pro nás tak snad i nejpohodlnější zdravotní matrace, díky které se zbavíme minimálně bolestí zad, musíme myslet i na kvalitní postel s kvalitním, nejlépe rovněž zdravotním, roštem. Určitě budou jinak vypadat rošt i zdravotní matrace určené pro padesátikilovou křehkou paní domu, než pro jejího partnera s minimálně dvojnásobnou hmotností.Z výběru té nejvhodnější zdravotní matrace podle individuálních přání a požadavků každého zákazníka, se stalo specifické odvětví činnosti, ovšem přesto je vždy nejdůležitější náš vlastní subjektivní pocit, který máme při ulehnutí na matraci. Ještě důležitější je však náš pocit po probuzení. A proto, aby byl co nejlepší, je třeba si zdravotní matraci vybrat skutečně pečlivě.

Zobrazení: 174819 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Další informace o matracích

Další informace o kvalitních matracích přímo od výrobce naleznete na stránkách výrobce zdravazada.cz
Nejkomentovanější články
Článek: Výběr matrace Počet komentářu: 4
Článek: Položte své tělo na zdravotní matraci Počet komentářu: 1
Článek: Zdravotní matrace Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Položte své tělo na zdravotní matraci Datum posledního komentáře: 4.1.2012
Článek: Výběr matrace Datum posledního komentáře: 3.6.2020
Článek: Zdravotní matrace Datum posledního komentáře: 22.8.2012