Správná tvrdost matrace

Správná tvrdost matrace

19. 1. 2012, 12:39

Tvrdost matrace je jedním z nejpodstatnějších aspektů při nákupu matrace. Správná volba tvrdosti matrace je ovlivněna především váhou uživatele. Lidé s nižší váhou by si měli vybírat spíše měkčí matrace. Uživatelé s vyšší váhou by měli dát přednost tvrdším matracím.

Způsob spaní a matrace

Způsob spaní je také podstatný při výběru matrace. Pakliže spíme převážnou část noci na břiše nebo na zádech, tak bychom měli volit tvrdší variantu matrace. Při spánku na boku upřednostnit měkčí matraci. Kategorie matrací se rozdělují podle váhy uživatele. Kategorie 3 je určena do 100 kg, kategorie 4 do 120 kg a kategorie 5 je doporučena do váhy 150 kg.

Kvalitní dětské matrace

Pro děti bychom měli volit pevnější a tvrdší matrace. Kvalitní matrace je velice důležitá pro zdravý růst a vývoj dítěte.

Zdravý spánek pro mladé

Pro mladou generaci jsou vhodné pro zdravý spánek tužší matrace.

Kvalitní matrace pro starší generaci

Pro starší generaci se doporučují matrace elastičtější a měkčí.

Potahový materiál matrací

Potah matrací je nedílnou součástí každé matrace. Měl by splňovat nejvyšší hygienické a konfekční standardy. Optimální cirkulace vzduchu v matraci je velice důležitá. Vytvoření suchého a příjemného mikroklimatu na lůžku. Zdravotní matrace s prošitou antialergickou vrstvou PES rouna s antibakteriální aktivitou jsou předpoklad zdravého spánku.

Uložení matrací

Pro pružinové a taštičkové matrace je nejvhodnější deska nebo pevný rošt. Pod pěnové matrace jako latexové je nejlepší lamelový rošt. Nižší pěnové matrace vyžadují lamelový rošt. Aby se dosáhlo ortopedických vlastností matrace a optimální vzdušnost musí mít všechny druhy matrací vhodnou podložku.

Ceny matrací

Zásadním kritériem při výběru matrace by měla být její kvalita. Cena matrací roste úměrně s kvalitním materiálem, z kterého je vyrobena.

Levné matrace

levné matrace neznamenají, že nejsou kvalitní. Jedná se především různé akční slevy a výprodeje. Hitem jsou kvalitní matrace z přírodních ekologickým a zdravých materiálů. Ty se doporučují hlavně pro alergiky a pohybují se v cenové hladině podstatně výše.

Zobrazení: 200861 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Další informace o matracích

Další informace o kvalitních matracích přímo od výrobce naleznete na stránkách výrobce zdravazada.cz
Nejkomentovanější články
Článek: Výběr matrace Počet komentářu: 4
Článek: Položte své tělo na zdravotní matraci Počet komentářu: 1
Článek: Zdravotní matrace Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Položte své tělo na zdravotní matraci Datum posledního komentáře: 4.1.2012
Článek: Výběr matrace Datum posledního komentáře: 3.6.2020
Článek: Zdravotní matrace Datum posledního komentáře: 22.8.2012