Správná volba matrace

Správná volba matrace

20. 1. 2012, 16:06

Na výběru toho nejsprávnějšího typu matrace záleží, jak pohodlně se vyspíme. Na tom, jak pohodlně se vyspíme záleží, jak se budeme celý den cítit. A na tom, jak se budeme celý den cítit, záleží, jak budeme spokojení a šťastní.

Vybíráme ze tří druhů matrací

Na našem trhu je dnes celá řada výrobců a obchodníků, kteří nabízejí zaručeně nejpohodlnější matrace, s těmi nejlepšími antialergickými vlastnostmi. Každý z výrobců nám nabízí ty zaručeně nejdokonalejší matrace, díky kterým nás prý nikdy nebudou bolet záda. Ale které z těchto zaručeně nejlepších matrací si tedy máme vybrat, to nám doopravdy neporadí nikdo.

Na výběr přitom máme vlastně ze tří základních a nejpoužívanějších druhů matrací. Každý z těchto tří druhů má jiné výhody, které ocení jiná kategorii zákazníků.

Pěnové matrace

Jsou vhodné především pro lidi, kteří v posteli musí trávit delší čas. Matrace po kontaktu s lidským tělem postupně měkne a brání tak vzniku proleženin. Pěnové matrace můžeme položit na všechny typy roštů, včetně polohovatelných. Tyto matrace mají tvarovou paměť, tvořenou blokem profilované pěny a jejich jednotlivé typy se liší podle použité vnitřní pěny, výšky jádra a specifického profilování, rozličného podle váhy.

Latexové matrace

Jsou vyráběny ze směsi přírodního a umělého latexu, což zvyšuje jejich antialergické vlastnosti. Latexové matrace si můžeme vybírat podle výšku jádra a počtu anatomických zón. Mají dobrou vzdušnost, což napomáhá správné poloze páteře při spánku. Také tyto matrace jsou vhodné na všechny typy roštů, ale nejvhodnější je jejich uložení na odpovídající lamelový rošt.

Pružinové matrace

Bývají považovány za zastaralé, protože jsou na trhu už dlouhá desetiletí. Pochopitelně, že ani výrobci těchto matrací nezastavují vývoj tohoto typu, i když základem stále zůstávají navzájem propojené pružiny. Ty zaručují dobrou oporu ležícího těla a udržují naši páteř v přirozené poloze. Výhodou pružinových matrací je jejich vnitřní větratelnost. Další výhodou je možnost širokého výběru tuhosti, podle váhy zákazníka, a i jejich cena. Naopak nevýhodou je nemožnost použití u polohovatelných roštů.

Zobrazení: 171198 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Další informace o matracích

Další informace o kvalitních matracích přímo od výrobce naleznete na stránkách výrobce zdravazada.cz
Nejkomentovanější články
Článek: Výběr matrace Počet komentářu: 4
Článek: Položte své tělo na zdravotní matraci Počet komentářu: 1
Článek: Zdravotní matrace Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Položte své tělo na zdravotní matraci Datum posledního komentáře: 4.1.2012
Článek: Výběr matrace Datum posledního komentáře: 3.6.2020
Článek: Zdravotní matrace Datum posledního komentáře: 22.8.2012