Výběr matrace

Výběr matrace

10. 1. 2012, 13:28

Kvalitní matrace podporuje zdravý spánek. Vedle kvalitní postele je matrace velice důležitá. Dobrá matrace ovlivní kvalitu spánku a následné aktivity a výkony během následujícího pracovního dne.

Druhy matrací

Na našem trhu existuje nepřeberné množství druhů matrací v různých cenových hladinách a vyrobených z mnoha materiálů. Zdravotní a matrace z přírodních materiálů přispívají a podporují zdravý a kvalitní spánek během celého spaní. Zdravý spánek je předpokladem spokojenosti každého jednotlivce.

Matrace se studenou pěnou

Studená pěna je konstrukcí kvalitní matrace s vysokými p'ory. Jednotlivé buňky mají pevnější stěny a jsou dobře elastické s tvarovou stálostí a delší životností. P'ory umožňují dobrou vzdušnost. Matrace se dají nastavit s různou tuhostí pěny. U těchto matrací se dá docílit dobrá opora těla a páteře.

Kvalitní latexové matrace

Kvalitní latexové matrace tvoří přírodní a umělý latex. Díky této směsi mají matrace antialergické vlastnosti. latexové matrace se vyrábějí v různých výškách jádra a počtem anatomických z'on. Odvzdušňovací kanálky a latexové jádro umožňují celkovou dobrou vzdušnost. Latexové matrace mají dobrou oporu těla i páteře.

Kvalitní a zdravý spánek na matraci z líné pěny

Líná pěna mění svoji tuhost s teplotou. Při kontaktu s lidským tělem se zahřívá a měkne. Díky pomalému vracení nevytváří velký protitlak a tak zabraňuje proleženinám. Líná pěna podporuje dobré vedení těla. Latexové matrace díky své kvalitě jsou vhodné pro jedince kteří musí trávit více času na lůžku. Dále jsou vhodné pro lidi s nemocemi se sníženou schopností pohybu.

Nejrozšířenější druh matrací

Nejrozšířenějším typem matrací jsou polyuretanové. Jsou nenáročné na údržbu a jsou také cenově nejlevnější. Mají oproti jiným typům matrací nižší životnost. Jsou vhodné spíše pro příležitostné spaní. Vyznačují se horšími kopírovacími vlastnosti a proto patří do kategorie levných matrací.

Zobrazení: 175211 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 4

Další informace o matracích

Další informace o kvalitních matracích přímo od výrobce naleznete na stránkách výrobce zdravazada.cz
Nejkomentovanější články
Článek: Výběr matrace Počet komentářu: 4
Článek: Položte své tělo na zdravotní matraci Počet komentářu: 1
Článek: Zdravotní matrace Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Položte své tělo na zdravotní matraci Datum posledního komentáře: 4.1.2012
Článek: Výběr matrace Datum posledního komentáře: 3.6.2020
Článek: Zdravotní matrace Datum posledního komentáře: 22.8.2012