Žehličku, auto nebo matraci?

Žehličku, auto nebo matraci?

18. 1. 2012, 11:47

Každý z nás už asi někdy v životě narazil na statistiky typu „Kolik hodin ročně trávíme mytím nádobí, uklízením, žehlením, …?“ U mužů pak třeba čtením denního tisku či za volantem... Někteří z nás se v odhadech nemýlí o moc, některé výsledky průzkumů překvapí. Každý z nás má ale zřejmě celkem reálnou představu o tom, jakou část života prospí.

Matraci!

Jistě – v průměru téměř třetinu života prospíme. Nebo bychom alespoň podle odborníků na zdravý životní styl měli prospat. Ale pryč se statistikami. Důležitá není pouze doba strávená válením se na matračkách, ale především to, aby náš spánek a odpočinek byl kvalitní, zdravý.

Zdravý spánek

Zdravý a kvalitní spánek je podmíněn určitě naším aktuálním zdravotním stavem a psychickým rozpoložením. Ty sice můžeme do jisté míry ovlivnit, těžko je ale koupíme či dáme do pořádku během okamžiku. Kvalitu spánku ale můžeme snadno zvýšit pořízením kvalitní matrace. A tu koupit můžeme.

Kvalitní matrace

Pěna, koňské žíně, kaučuk, kokosové vlákno nebo tradiční pružiny? Tuhá, měkká nebo snad líná? Každý z nás zná pocit únavy po noci strávené na příliš tuhé či naopak měkké matraci. Únava je po takovém „odpočinku“ stejně velká, ať už člověk spal hodinu nebo půl dne. Ale co si představit pod pojmem líná matrace? Nebo přesněji matrace z líné pěny?

Líná matrace

Matrace z líné pěny mění tuhost podle tepla vyzařovaného ze „spáče“, který na ní právě leží. Jednoduše řečeno, čím více tepla vyzařujeme, tím měkčí matrace je. Matrace tak pozitivně ovlivňuje krevní tlak a napětí svalů, zmírňuje bolesti zad, krku a hlavy. Není tedy zdaleka líná … naopak pracuje, zatímco my spíme! Proto se jistě vyplatí, přesto že nepatří mezi ty nejlevnější. Navíc i v tomto ohledu máme dostatečně na výběr. Ceny se pohybují od levných matrací - Duo visco za tři tisíce až po ty nejdražší cca za třináct tisíc korun - matrace Luxor. Celkem markantní cenový rozdíl je dán skutečností, že materiál, ze kterého je matrace vyrobena není zdaleka jediným měřítkem, který rozhoduje o její kvalitě. Rozměry, absorbce potu, odolnost vůči bakteriím, možnost čištění či praní a tak dále a tak dále. Nechme si tedy poradit, ať máme konečně kvalitní spánek a "zdravá záda".

Zobrazení: 167524 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Další informace o matracích

Další informace o kvalitních matracích přímo od výrobce naleznete na stránkách výrobce zdravazada.cz
Nejkomentovanější články
Článek: Výběr matrace Počet komentářu: 4
Článek: Položte své tělo na zdravotní matraci Počet komentářu: 1
Článek: Zdravotní matrace Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Položte své tělo na zdravotní matraci Datum posledního komentáře: 4.1.2012
Článek: Výběr matrace Datum posledního komentáře: 3.6.2020
Článek: Zdravotní matrace Datum posledního komentáře: 22.8.2012