Matrace

Matrace

6. 3. 2012, 10:58

Jak si kdo ustele, tak si také lehne. Dalo by se ovšem říci, že rovněž platí, že jak si kdo lehne, tak také vstane. Na tom, jak si naše tělo odpočine v posteli během spánku, tak je potom schopné fungovat v bdělém stavu.

Zdravotní matrace nejsou jen pro nemocná záda

Pokud své tělo svěříme na jednu třetinu života, kterou v průměru v posteli a ve spánku strávíme, špatné matraci, nečekejme, že záda, klouby a svaly dostanou možnost přes noc příležitost dobře regenerovat. Rozhodně člověk nic nezkazí tím, když si pořídí například matraci s označením zdravotní. A to ani ten, kdo nemá se zády a spánkem žádné problémy.

Zbavte se divokých snů

Zdravý spánek výrazně prodlužuje aktivní část našeho dne. Je to stejné, jako když vrcholový sportovec nesvěří po špičkovém výkonu, nebo tréninku tělo masérovi. Pár závodů zvládne, ale za čas se stane nekonkurenceschopným. S nekvalitním spánkem je to obdobné. Znáte, jak si občas lidé povzdechnou, že se ráno probudili celí rozlámaní, vyprávějí o neustálém buzení a divokých snech. Jednou z příčin může být špatná postel se špatnou matrací.

Od výrobce za dobrou cenu

Ani zdaleka neplatí, že dobrá matrace musí být drahá - toho se zákazníci často obávají a spokojí se s průměrným výrobkem. Levné matrace mohou být stejně kvalitní jako ty drahé. Záleží, jestli nakupujete od obchodníka, nebo přímo u výrobce, který se současně zabývá prodejem svých produktů. Pak mohou ceny výrazně klesat, ať už se jedná o menší dětské matrace, klasické pružinové matrace, latexové matrace, matrace z líné pěny nebo z dalších materiálů a provedení.

Kvalitní matrace vás nezruinuje

Dobré matrace začínají na cenách kolem dvou tisíc korun, horní hranice je pochopitelně teoreticky neomezená. Není však nutné pořizovat matraci za desetitisíce. Důležité je uvědomit si, jestli budeme na matraci trávit každou noc, jestli se jedná jen o spaní na chalupě, či příležitostné uložení hostů. Podle toho bychom měli matraci vybírat. Protože i pro jedno přespání bychom si měli dopřát klidný a zdravý spánek.

Zobrazení: 159498 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Matrace pro alergiky

  22. 4. 2013, 12:56 | Diskuze (0)

  Alergiků bohužel stále přibývá. Pravděodobně v souvislosti se zhoršujícím se životním prostředím reaguje tělo člověka nestandardně na prach, roztoče, viry, bakterie a další alergeny. Dokonce i výběr matrace je tak pro nohé z nás tak trochu prolém.

 • Levné matrace 140 x 70

  22. 4. 2013, 12:54 | Diskuze (0)

  Stejně tak jako postele, i matrace se dnes vyrábějí většinou přesně na míru. Podle toho, kolik prostoru si přejete ke spánku mít se liší především šířkou. Minimum je 70 centimetrů. Délka matrace pak většinou značí rozdíl mezi matrací pro dospělé a pro děti.

 • Pěnová matrace 90 x 200

  21. 12. 2012, 14:02 | Diskuze (0)

  Nejprodávanějšími matracemi na našem trhu jsou matrace 90 x 200. Pěnové matrace jsou také jedním z nejstarších typů matrací a zároveň jedny z nejlevnějších. Tyto matrace skvěle kopírují křivky těla a tím zajišťují optimální oporu páteři během spánku.

 • Pěnová matrace gold f70

  21. 12. 2012, 14:02 | Diskuze (0)

  Pěnová matrace gold f70 je velice luxusní matrace té nejvyšší kvality. Matrace je celkem rozložena do 7 zón. Silná vrstva paměťové pěny a dále vrstva studené pěny.Pěnové válečky se dají vyjímat a tím si podle potřeby upravit tvrdost matrace.

 • Zdravotní matrace akce

  21. 12. 2012, 10:00 | Diskuze (0)

  Dnešní doba je typická neustálým časovým stresem a vytížením. Lidé nemají čas na chvíli odpočinku, neustále někam spěchají. Bez odpočinku ale člověk dlouhodobě fungovat rozhodně nemůže. Proto je nezbytné poskytnout tělu dostatečný spánek alespoň v noci.