Kvalitní matrace

Kvalitní matrace

6. 3. 2012, 10:58

Kvalitní matrace je jedním z předpokladů našeho spokojeného a kvalitního spánku. Jako v jiných odvětvích, tak také při výrobě matrací došlo k velkému posunu. Na trhu se objevila celá řada nových produktů v oblasti matrací.

Pohodlné a kvalitní matrace

Mnoho studií prokázalo význam zdravého a kvalitního spánku pro naše zdraví. Především matrace by měla přispívat a podporovat náš zdravý spánek. Během spánku naše tělo relaxuje, tedy odpočívá a nabírá potřebnou energii. Kvalitní matrace podporují zdravý spánek. Při výběru nové matrace bychom se měli zaměřit především na její kvalitu provedení. Kvalitní matrace je investicí do našeho zdraví.

Komfortní spánek na latexových matracích

Latexové matrace se staly velice vyhledávaných novým typem matrací. Vynikají celou řadou předností, které jsou příspěvkem k našemu dokonalému spánku. Představují komfort mezi ostatními matracemi. Jednou z hlavních výhod je jejich dlouhá životnost. Vynikají výbornou elasticitou a tvarovou stálostí. jejich výborné ortopedické vlastnosti jsou jednou z hlavních podmínek našeho zdravého spánku. Latexové matrace tedy splňují hlavní požadavky na kvalitní matrace.

Dětské matrace pro nejmenší

Kvalitní dětské matrace přispívají ke zdravému a klidnému spánku nejmenších. Dětské matrace by měly být umístěné na pevné desce nebo na roštu. Důležitou součástí dětských matrací je také možnost dostatečného větrání a k tomu přispívá vhodné umístění matrace na podložce. Snímatelné potahy dětských matrací přispívají k prodloužení životnosti.

Antidekubitní matrace zdravotní matrace

Antidekubitní matrace se dají zařadit do kategorie zdravotních matrací. Jsou ochranou proti dekubitům, tedy proleženinám. Mají výraznou schopnost rozkladu tlaku rovnoměrně na celou plochu matrace. Jednoznačně se tak sníží možnost rizika proleženin. Tento typ matrací je vhodný především pro osoby zvýšenou nutností upoutání na lůžko.

Klasické pružinové matrace

Stále oblíbené jsou klasické pružinové matrace. Řadí se k matracím levnějšího typu. Kvalitní pružinové matrace podporují a přispívají ke kvalitě spánku.

Zobrazení: 230535 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 1

Podobné články
 • Zdravotní matrace

  7. 1. 2019, 14:22 | Diskuze (1)

  Vybíráme-li si dnes novou zdravotní matraci do své postele, hledáme nejen pohodlí při ležení, ale na paměti máme i to, aby naše nová matrace zaručovala také zdravotní předpoklady. Zapomínat bychom neměli ani na výběr roštů, ale základem je kvalitní matrace

 • Matrace pro alergiky

  7. 1. 2019, 13:35 | Diskuze (0)

  Alergiků bohužel stále přibývá. Pravděodobně v souvislosti se zhoršujícím se životním prostředím reaguje tělo člověka nestandardně na prach, roztoče, viry, bakterie a další alergeny. Dokonce i výběr matrace je tak pro nohé z nás tak trochu prolém.

 • Levné matrace 140 x 70

  27. 12. 2018, 15:31 | Diskuze (0)

  Stejně tak jako postele, i matrace se dnes vyrábějí většinou přesně na míru. Podle toho, kolik prostoru si přejete ke spánku mít se liší především šířkou. Minimum je 70 centimetrů. Délka matrace pak většinou značí rozdíl mezi matrací pro dospělé a pro děti.

 • Matrace a postele

  27. 12. 2018, 15:16 | Diskuze (2)

  Budíte se ráno nevyspalí, rozlámaní a bez elánu? Stává se vám, že vás bolí záda tak, že nemůžete vstát z postele a pak se s vámi bolest vleče celý den, jste bez nálady a neschopni se soustředit na práci?

 • Pěnová matrace 90 x 200

  21. 12. 2012, 14:02 | Diskuze (0)

  Nejprodávanějšími matracemi na našem trhu jsou matrace 90 x 200. Pěnové matrace jsou také jedním z nejstarších typů matrací a zároveň jedny z nejlevnějších. Tyto matrace skvěle kopírují křivky těla a tím zajišťují optimální oporu páteři během spánku.