Matrace

Matrace

6. 3. 2012, 10:59

Jak si kdo ustele,tak si lehne aneb na každém šprochu, pravdy trochu. Že je těch rčení na začátek dost? Co se ale dobrého poleženíčka týká, není rad nikdy dost. Dobře si poležet, odpočinout si, načerpat novou energii - to jistě potřebuje a ocení každý z vás.

Čerpejte energii z matrace

Na nadarmo se také říká, že vyspat se "dorůžova" je základem úspěšného nebo alespoň veselejšího dne. A co pro to můžeme udělat? Jak si "prorůžovět" život? Jednoduše si pořiďte pohodlné a klidné spaní. Jednoduše? Zda budeme mít dostatek klidu často nezáleží jen na nás, ale o to, aby byl náš pelíšek co nejpohodlnější, se postarat můžeme. Ale že jednoduché to nebude, je jasné už při pohledu na nabídku matrací. Nekonečně možností.

Vyberte si matraci

Kvalitní matrace opravdu "prorůžoví" váš život, dodá vám energii. Při výběru matrace, která tohle opravdu dokáže, je ale třeba vzít rozum do hrsti. Další pořekadlo. Ale jak bylo řečeno, na každém šprochu, pravdy trochu.

Takže rozum do hrsti, ať je spánek zdravý

Už jen typy materiálů, ze kterých se dnes kvalitní matrace vyrábí, jsou velmi různé. Moderní vlákna umí zamezit roztočům a bakteriím, aby tito nechtění hosté obývali vaši matraci a odčerpávali energii určenou vám. O částečkách prachu v pružinových matracích nemluvě - na prach prostě zapomeňte. A co ještě kvalitní matrace umí? Na to, že by večer byl váš pelíšek studený nebo ráno propocený také rovnou zapomeňte. Kvalitní matrace například z latexu se všemi podobnými nástrahami prostě zatočí.

Potřebujete speciální dávky zdravého spánku - pořiďte si zdravotní matraci

Máte problémy se zády, bolí vás klouby, potrápíte občas své svaly až přespříliš? Nebo lépe ničím z toho netrpíte, ale rádi byste udělali vše proto, abyste tomu předešli? Pořiďte si zdravotní matraci. "Pěna s pamětí" - zní to jako sci-fi nebo pohádka? Kdepak. Moderní kvalitní matrace si skutečně umí zapamatovat tvar, který nejlépe vyhovuje vaší páteři. Takže od pohádek a sci-fi filmů zpět ke rčením. Komu se nelení, tomu se zelení. Potrapme tedy trošičku mozkové závity při výběru vhodné matrace, ať se nám pak "lení a lenoší" co nejpohodlněji a "nejzeleněji" a vstává se nám co nejrůžověji.

Zobrazení: 188681 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Zdravotní matrace

  7. 1. 2019, 14:22 | Diskuze (1)

  Vybíráme-li si dnes novou zdravotní matraci do své postele, hledáme nejen pohodlí při ležení, ale na paměti máme i to, aby naše nová matrace zaručovala také zdravotní předpoklady. Zapomínat bychom neměli ani na výběr roštů, ale základem je kvalitní matrace

 • Matrace pro alergiky

  7. 1. 2019, 13:35 | Diskuze (0)

  Alergiků bohužel stále přibývá. Pravděodobně v souvislosti se zhoršujícím se životním prostředím reaguje tělo člověka nestandardně na prach, roztoče, viry, bakterie a další alergeny. Dokonce i výběr matrace je tak pro nohé z nás tak trochu prolém.

 • Levné matrace 140 x 70

  27. 12. 2018, 15:31 | Diskuze (0)

  Stejně tak jako postele, i matrace se dnes vyrábějí většinou přesně na míru. Podle toho, kolik prostoru si přejete ke spánku mít se liší především šířkou. Minimum je 70 centimetrů. Délka matrace pak většinou značí rozdíl mezi matrací pro dospělé a pro děti.

 • Matrace a postele

  27. 12. 2018, 15:16 | Diskuze (2)

  Budíte se ráno nevyspalí, rozlámaní a bez elánu? Stává se vám, že vás bolí záda tak, že nemůžete vstát z postele a pak se s vámi bolest vleče celý den, jste bez nálady a neschopni se soustředit na práci?

 • Pěnová matrace 90 x 200

  21. 12. 2012, 14:02 | Diskuze (0)

  Nejprodávanějšími matracemi na našem trhu jsou matrace 90 x 200. Pěnové matrace jsou také jedním z nejstarších typů matrací a zároveň jedny z nejlevnějších. Tyto matrace skvěle kopírují křivky těla a tím zajišťují optimální oporu páteři během spánku.