Zdravotní matrace

Zdravotní matrace

8. 3. 2012, 13:10

Jistě to znáte! Špatně se vyspíte a celý den je zkažený. Jste unavení, bez energie, žádná radost, v práci to neutíká, nejraději byste zalezli zpátky do peřin. Zdravý spánek je skutečně základem úspěchu a radosti ze života.

Jak si zařídit zdravý spánek

Pokud se špatně vyspíte jen občas - když prostě večer vyrazíte na víno či pivo s přáteli nebo vás v noci ze spánku vyruší sousedská hádka a podobně, ale jinak se probouzíte dorůžova, je všechno v pořádku. Pokud ale prožíváte pocit nevyspání den co den, je na čase pořídit si novou matraci! Právě správně zvolená matrace vám zaručí opravdu zdravý spánek a tudíž i úspěch a radost ze života.

Typy matrací

Na trhu je několik typů matrací, které se liší především materiálem, ze kterého jsou vyrobeny. Od toho se pak logicky odvíjí i specifické vlastnosti jednotlivých matrací. Každý si tak má možnost vybrat matraci, která mu bude vyhovovat především stupněm tvrdosti. Například matrace z takzvané líné pěny v podstatě klamou názvem. Nejsou totiž vůbec "líné". Právě naopak. Líná pěna se velmi aktivně přizpůsobí tvaru vašeho těla, vaší spánkové poloze. Díky tomu se vyspíte krásně dorůžova. Podobnými vlastnostmi disponují i latexové matrace.

Čistá matrace - zdravá matrace

Čistou matrací zde nemyslíme přímo otázku, jestli máme vypráno. Spíše řešíme výskyt prachu, roztočů uvnitř matrace. Kvalitní matrace by samozřejmě nic z toho neměla obsahovat. Latexové a pěnové matrace jsou proto ideální volbou především pro osoby na tyto nečistoty citlivé nebo dokonce alergické. Pokud patříte k těm, kteří mají problémy se zády, volte spíše matrace zdravotní. Sendvičové matrace jsou vyrobeny z několika různých vrstev, jak jejich název napovídá, a díky tomu mírou tvrdosti uspokojí jistě každého. Latexové matrace umí dokonce pracovat i s teplotou vašeho těla - výborná varianta pro ty z vás, kteří se více potíte.

Kvalitní matrace pro každý den

Na co dejte ještě pozor je fakt, že ne každá matrace je vhodná pro každodenní spaní. Na trhu je dnes spousta rozkládacích pohovek a sedacích souprav. Některé z nich lze v lůžko proměňovat bez obav den co den. Některé jsou ale vybaveny matracemi méně kvalitními, a ty pak doporučujeme využívat jen pro návštěvy či občasné přespání.

Zobrazení: 238929 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Zdravotní matrace

  7. 1. 2019, 14:22 | Diskuze (1)

  Vybíráme-li si dnes novou zdravotní matraci do své postele, hledáme nejen pohodlí při ležení, ale na paměti máme i to, aby naše nová matrace zaručovala také zdravotní předpoklady. Zapomínat bychom neměli ani na výběr roštů, ale základem je kvalitní matrace

 • Zdravotní matrace akce

  21. 12. 2012, 10:00 | Diskuze (0)

  Dnešní doba je typická neustálým časovým stresem a vytížením. Lidé nemají čas na chvíli odpočinku, neustále někam spěchají. Bez odpočinku ale člověk dlouhodobě fungovat rozhodně nemůže. Proto je nezbytné poskytnout tělu dostatečný spánek alespoň v noci.

 • Levné zdravotní matrace

  20. 12. 2012, 15:10 | Diskuze (0)

  Určitě i vy milujte ten pocit, když si ráno můžete tak trochu přispat. Poležet si o něco déle ve vyhřátém a pohodlném pelíšku. Jak docílit toho, aby takový skutečně byl. Cestou k probuzení se do dobré nálady je rozhodně zdravotní matrace.

 • Jak kupovat zdravotní matrace

  17. 12. 2012, 14:35 | Diskuze (0)

  Kvalitní spánek je důležitým atributem ovlivňujícím naše zdraví, schopnost soustředění, pracovní výkon i osobní pohodu. Proto bychom mu měli věnovat vysokou pozornost. Jednou z podmínek kvality odpočinku jsou i správné matrace. Pokud chceme pro naše zdraví udělat maximum, měli bychom si zvolit matrace zdravotní.

 • Zdravotní matrace Praha

  17. 12. 2012, 14:28 | Diskuze (0)

  Nechte si zdát samé krásné sny. Probouzejte se den co den dorůžova. Dopřejte si dostatek kvalitního spánku. Přejete si to? Ale jak toho docílit. Je čas na pořízení nové zdravotní matrace. Právě tento krok vylepší vaše spaní.