Zdravotní matrace na míru

Zdravotní matrace na míru

8. 3. 2012, 13:11

Po namáhavém dni si každý z nás rád odpočine. Abyste poskytli tělu dostatek pohodlí a přitom neubližovali své páteři, nechte si poradit od odborníků při nákupu nebo výrobě kvalitní matrace.

Pružinová nebo latexová matrace - Zdravotní matrace na míru

Pružinové matrace zajišťují dokonalé větrání podložky. Mohou být proto položeny jak na pevnou desku, tak i na lamelový nebo laťový rošt a jsou vhodné téměř pro každého spáče. Naproti tomu latexové matrace, vyráběné ze směsi umělého a přírodního latexu, musí být uloženy na prodyšném podkladu. Tyto matrace mají antialergické vlastnosti. Můžete si je také nechat vytvořit na míru.

Jak poznat kvalitní zdravotní matraci?

Matrace se musí prohýbat jen v místě, kde se na ni zatlačí. Musí se přizpůsobit tělu, ale nikde nesmí tlačit. Pokud si lehnete na bok, páteř musí zůstat v rovině. A konečně by měla obsahovat co nejvíce speciálních zón s různou tvrdostí.

Velikost matrace - měla by být delší min. o 20 cm než je výška člověka a široká alespoň 70 cm. Výhodné je pořídit si matraci s potahem, který se dá prát. Zabráníme pronikání potu a vnitřnímu plesnivění.



Vysokou vnitřní větratelnost mají pružinové matrace. Výhodná je i jejich cena.



Latexové matrace se vyznačují velkou bodovou deformací. Promáčknou se v místě největšího tlaku ležícího těla, ale okolí není tímto tlakem ovlivněno. Mívají zóny s rozdílnou tvrdostí.



Pokud chcete levné matrace, můžete využít akční slevy jednotlivých výrobců. Rovněž v internetových obchodech jsou ceny nižší.

Jinak počítejte s tím, že se levné matrace brzy proleží – lepší materiály začínají od 5 tisíc!

Zdravý spánek pro děti přinášejí dětské matrace

Záleží na věku dítěte - miminka potřebují pevnější povrch, aby se obličej nemohl zabořit do matrace a dýchací cesty dítěte zůstaly volné. Pokud spí dítě na zádech, je páteř podpírána do správné pozice.



Zdravotní matrace sama o sobě neléčí, ale zmírňuje konkrétní zdravotní obtíže (antialergická, proti proleženinám). Musí mít certifikát, který dostane pouze na základě rozsáhlých testů.

Zobrazení: 246326 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0