Co dělat, když se bolest zad ozývá hned po ránu

10 min
28. srpna 2020
28+
bolest zad po ránu může souviset se špatnou matrací

Trápí vás po ránu bolest páteře, případně i bolest hlavy? Snažíte se tyto potíže řešit polykáním prášků či návštěvami lékařů a fyzioterapeutů? Můžete se snadno dostat do začarovaného kruhu… Přitom původcem řady ranních bolestí těla je často vysloužilá, případně nekvalitní levná matrace.

Nesprávné zakřivení páteře ve spánku může utlačovat nervy či nadměrně zatěžovat kyčle. Nevhodná matrace nezřídka zaviní i chronické onemocnění zad, jehož léčba je pak časově i finančně náročná a málokdy se obejde bez následků. 

Jak ranním bolestem těla předejít? Předně bez milosti vyhoďte proleženou matraci – ostatně i ta slušně vypadající se má vyměnit po 7 až 10 letech. Matrace starší 10 let je nevyhovující i z hygienického hlediska. Při každém otočení vás nutí vdechovat alergeny, které se v ní za tu dobu nashromáždily. Šetření zde opravdu není na místě, protože jde o to nejcennější, zdraví vaší rodiny. Chcete-li mít zdravou krční páteř, zároveň si nedávejte takzvaně „vysoko pod hlavu“.

Trefa: anatomické polštáře a matrace s anatomickými zónami

Ortopedové doporučují matrace s anatomickými zónami, které správně rozloží hmotnost těla, čímž předejdete nejen bolestem zad, ale i trvalým změnám na páteři. K nim jsou ideální anatomické polštáře. „Pěna v polštářku vás podvědomě nutí správně polohovat hlavu a tím i celé tělo. Oblíbené jsou polštáře z líné pěny. Ke každé naší matraci získáte zdarma anatomický polštářek jako dárek,“ přibližuje výrobce českých MPO-matrací Milan Obid. 

Pro většinu populace jsou vhodné středně tuhé matrace, ale v případě pochybností se poraďte s proškoleným personálem, ať už online, či v partnerské kamenné prodejně. Kromě toho je důležité zvolit správnou nosnost matrace a potáhnout ji antibakteriálním potahem.

Bohužel, označení výrobků nevalné kvality jako zdravotní matrace je v internetových obchodech pořád časté. Jak se nezklamat? Nechte si ukázat certifikáty kvality. České zdravotní ortopedické MPO-matrace jsou prokazatelně doporučené ortopedem.

    

ortopedická matrace může pomoci od bolesti zad hned po ránu

Tipy na matrace pro bolavá záda přímo od uživatelů

Již po krátké době používání ortopedické matrace 1+1 Memory Comfort uživatelé hlásí, že je přestala bolet záda, pociťují úlevu i v oblasti krční páteře a díky výšce 20 cm se jim z matrace také dobře vstává. Po probuzení jsou spánkem opravdu osvěžení. „Bolest zad ustoupila. Stará matrace putovala do kontejneru. A navíc jsem rád podpořil českou firmu,“ uvedl pan Tomáš.

Žádaná je i ortopedická 7zónová partnerská matrace 1+1 Horse Active, zhotovená z koňských žíní, HR studené pěny a PUR pěny. Zařazujeme recenzi jedněch manželů: „Značně nás bolela záda, proto jsme zvolili na doporučení lékaře ortopedickou matraci Horse Active. Po týdnu spánku na této matraci jsou bolesti zad pryč!“

SHRNUTÍ: Pokud se cítíte po ránu celí „rozlámaní“, je nejvyšší čas pro opatření speciální matrace pro bolavá záda a bolesti kloubů. Dobrá matrace vám alespoň v noci při spánku pomůže vyvážit proseděné hodiny a málo pohybu. Mnoha lidem, které trápily noční bolesti zad, se osvědčily české matrace Fantasy, Memory Comfort či Horse Active. Všechny jsou k dispozici k okamžitému objednání a v provedení 1+1, což znamená, že za uvedenou cenu získáte dvě moderní ortopedické matrace a k nim dárek – dva anatomické polštářky. A to se opravdu vyplatí. 

Podívat se matrace pro bolavá záda

Mohlo by vás zajímat

Share on facebook
Sdílet
Share on email
Poslat

Líbí se Vám článek?

28+