Dopřejte si levandulový spánek!

5 min
26. listopadu 2020
19+

Fialově kvetoucí rostlina levandule má takřka univerzální využití. Už od časů starého Říma obohacuje koupele, aromatizuje prádlo nebo ochucuje různé pokrmy. A levandule je skvělá i v ložnici. Nejenže vám tam vytvoří působivé aranžmá třeba usušená ve váze, ale také pomůže navodit hlubší spánek.

Levandulová esence přímo v pěně dopřává při spánku správnou intenzitu i účinek byliny
Výtažky z levandule zkvalitňují spánek

13 pravd o levanduli

 1. Levandule roste v trsech a dosahuje výšky okolo 60 cm. 
 2. Levandule miluje sluneční svit a kvete od června do září.
 3. Levandule potřebuje vzdušnou půdu s pískem či kameny.
 4. Levandule proslavila především francouzskou Provence.
 5. Levandule se však hojně pěstuje také v Anglii a Bulharsku.
 6. Levandule je pojmenovaná podle latinského lavare (mýt se).
 7. Levandule se odpradávna používá do koupelí a v kosmetice.
 8. Levandule patří k nejvyužívanějším složkám při výrobě parfémů.
 9. Levandule jako léčivka zabírá na úzkosti, deprese či bolesti hlavy.
 10. Levandule zkvalitňuje spánek, odbourává stres, mírní podrážděnost.
 11. Levandule snižuje krevní tlak, zklidňuje, uvolňuje, ulevuje při menstruaci.
 12. Levandule prospívá játrům, žlučníku a urychluje léčbu chřipek nebo angín.
 13. Levandule je celosvětově velmi oblíbenou dekorací pro jakékoli interiéry. 

Co dokáže levandule v posteli

A nyní podrobněji k onomu avizovanému využití levandule v ložnici, především k jejímu pozitivnímu vlivu na spánek. Aromaterapeuti dobře vědí, že správná porce levandule usnadňuje usnutí, následně prohlubuje spánek a tím celkově posiluje tělo

Možná se ptáte, zda má cenu kupovat levandulový polštář a matraci. Rozhodně ano. Pokud se totiž při spánku vystavíte vůni levandule přímo, mohla by působit příliš silně. Kdežto z polštáře a matrace se bylinky uvolňují postupně. Takže, jak se v noci ideálně obklopit jemnou levandulovou vůní? 

Levandulová matrace je základ. S ní budete mnoho let, noc co noc v laskavé péči přírody. Mezi žádané matrace s levandulí patří Levandule Comfort (1+1 zdarma). Model s nosností 130 kg a komfortní výškou 20 cm před sériovou výrobou schválil ortoped. Obě strany této matrace popisuje přímo její výrobce Milan Obid: „Silná vrstva jakostní viscoelastické pěny zajistí dokonalé vnoření vašeho těla do matrace a výbornou oporu svalům a páteři. Uplatní se při bolestech zad, krční páteře a kloubů. Druhou stranu jsme rozdělili do 7 anatomických zón. Měkká a prodyšná paměťová pěna obsahuje extrakty z levandule, které mají zklidňující účinky, působí proti nespavosti, nervozitě a závratím.“ Výmluvné jsou rovněž recenze. Pan Tomáš uvedl: „Rodičům se na matraci Levandule Comfort už první noc spalo tak dobře, že zaspali a nestíhali vypravit pravnoučata do školy.“ „Spí se nám krásně,“ vyznala se paní Jarmila. „Nic lepšího jsem ještě nepoznal,“ doplnil další uživatel.

Levandulový spánek vám zajistí i anatomický polštář s levandulí, který prospívá krční páteři
Levandulový spánek v jakékoli poloze – ideální pro krční páteř

Levandulový polštář je také bestsellerem. Model Herbapur L Hvar má kromě jemné levandulové vůně anatomický tvar a umožňuje spánek v jakékoli poloze. Dokonale podepře vaši krční páteř a při spánku ji zbaví nastřádaného napětí. „Za tento polštář moc děkuji. Od doby co ho mám, spím celou noc a hlavně se mi zdají živé sny. Ty jsem neměla už několik let. Teď se do postele těším,“ napsala výrobci paní Jana.

Chránič matrace s levandulí Herbapur L Bodyfit s fixací zvyšuje pohodlí při spánku a vyrovnává nerovnosti na staré matraci. Také na tomto šikovném výrobku si budete užívat viscoelastickou paměťovou pěnu s výtažky z levandule. Někteří uživatelé tento matracový chránič používají jako luxusní podložku při cvičení. Co říkáte, možná by se i vám při vůni levandule cvičilo lépe? Zvláště jóga je k ní jako stvořená.

SHRNUTÍ: Přírodní materiály v ložnici mají dnes zelenou. Podívejte se, s jakými vybranými surovinami pracuje uznávaný český výrobce matrací z Kroměřížska. Pro váš lepší spánek do svých produktů zahrnuje moderní pěny obohacené o prospěšné přírodní esence – Visco, BIO Green, HR Levandule, Aloe Vera, Heřmánek či Eukalyptus. Vyrábějí se z nich matrace, polštářky i chrániče matrací. Zvolte třeba matraci Levandule Comfort v oblíbené cenové akci 1+1 zdarma. Jejím tajemstvím je paměťová pěna s extrakty z levandule, které mají zklidňující účinky, pomáhají rychleji usnout a posílit spánek. 

Mohlo by vás zajímat

Share on facebook
Sdílet
Share on email
Poslat

Líbí se Vám článek?

19+