Jak v posteli pomáhá heřmánek?

4 min
17. listopadu 2020
14+

Lidé dnes chtějí usínat a celkově dobře spát i bez použití chemie. Není to tak složité. Stačí zvolit správné bylinky a máte vystaráno. Jedním z bestsellerů je už odpradávna heřmánek, uznávané přírodní sedativum. Používá se v lékařství, farmacii, aromaterapii i kosmetice. Tam všude se hodí jeho antistresové, hojivé a protizánětlivé účinky. 

Anatomický heřmánkový polštář dávkuje heřmánek se správnou intenzitou
Heřmánek ve správné intenzitě – takto mu říká paní Viktorie

Heřmánek – jedna z nejprozkoumanějších bylin 

Heřmánek podávaný večer ve formě čaje pomáhá usnout, ale také tlumí pálení žáhy, kašel, nevolnost, záněty… Je i bylinkou spojenou s těhotenstvím a dětstvím, protože úspěšně řeší zažívací, kožní, dýchací či nervové potíže maminek i miminek. Ne nadarmo se říká: „Před heřmánkem smekni, před bezem klekni.“ Nebo: „Na každou nemoc vyrostla bylina.“ „Lékař léčí, příroda uzdravuje.“ 

Ale věděli jste, že takřka zázračný heřmánek, lidově zvaný kamilka či sluníčko, můžete mít i v posteli? Objevte české matrace z přírodních materiálů, jejichž vývoji a výrobě se už léta věnuje osvědčená rodinná firma z Kroměřížska. Léčivá síla heřmánku na vás bude z matrací působit po celou dobu jejich funkčnosti, tedy tisíce nocí. (Odborníci doporučují výměnu každé matrace z hygienických důvodů po 7 až l0 letech.) 

Přírodní matrace s heřmánkem doporučuje ortoped dospělým i dětem 

Heřmánek naleznete třeba v partnerské matraci Herbapur H Camila. Její materiál popisuje přímo výrobce Milan Obid: „Pěna této matrace s heřmánkovým extraktem je profilovaná do 7 anatomických zón. Model obsahuje také desku z mořské trávy. Každá strana matrace má jinou tuhost. Střed tvoří pěna BioGreen s obsahem extraktů z vlny, lnu a kokosových ořechů. Ideální je také výška matrace 20 cm a její nosnost 120 kg. Přírodní zdravotní matrace prospívají každému, pro koho je důležité pohodlné spaní. Zároveň omezují alergie, kožní potíže, bolesti zad a ulevují osobám s nadváhou.“ Podobná je heřmánková matrace Herbapur H Esence, jen místo mořské trávy zahrnuje desku agáve, opět osvědčený přírodní materiál. 

Přírodní matrace s heřmánkem a anatomickými zónami pro podporu páteře je doporučená ortopedy
Ortopedi doporučují matraci s heřmánkem i dětem

Milan Obid připojuje radu ortopeda, podle níž jsou matrace s heřmánkem a další přírodní matrace vynikající i pro děti, které spí podstatně déle než dospělí. Díky dostupným tuzemským cenám jistě můžete takovými matracemi zhruba jednou za 10 let vybavit celou rodinu. Všechny přírodní matrace značky MPO jsou tvarově stálé, pružné a mají dlouhou životnost. V současnosti k nim náleží už z 9 typů potahů – od jednoduchých až po vynalézavé pomůcky pro alergiky, ekzematiky či ležící pacienty s vysokými nároky na hygienu. Ať se zaměříte na jakékoli hledisko, na tyto matrace přímo od výrobce se můžete vždy spolehnout. 

Chcete-li posílit efekt heřmánkových MPO-matrací, doplňte je anatomickými polštáři Herbapur H Regenax. Hodí se pro spaní v každé poloze – viscoelastická pěna s extraktem z heřmánku podepře vaši krční páteř přesně tam, kde to potřebuje. Praktické odvětrávací otvory každou noc spolehlivě odvedou přebytečné teplo a vlhko.

Přírodní matrace a polštáře objednáte pohodlně online, ale můžete je samozřejmě i vyzkoušet v síti partnerských prodejen výrobce MPO-matrace. Pro moravské zákazníky je tu například prodejna Brno.

SHRNUTÍ: Pozvěte si přírodu až do bytu! Jak na to? Vyberte pro své matrace přírodní materiál. Spánek dospělých i dětí úžasně posílí heřmánková matrace či heřmánkový polštářek. Tyto výrobky s bylinkovými výtažky urychlují usnutí a následně zkvalitňují hlubokou fázi spánku, takže se ráno probudíte jako znovuzrození. Z moderních pěn Visco, BIO Green, HR Heřmánek, Levandule, Aloe Vera či Eukalyptus se v tuzemsku vyrábějí celé série matrací, polštářků i chráničů matrací. Výběr je už na vás, ale v e-shopu při něm můžete využít online poradenství.

Mohlo by vás zajímat

Share on facebook
Sdílet
Share on email
Poslat

Líbí se Vám článek?

14+