Masážní pomůcky na záda pro domácí použití

5 min
28. listopadu 2022
2+

Co takhle dopřát si masáž kdykoli a kdekoli a ulevit nejen bolavým zádům? Na masáž nemusíte vždy vyrazit jen za odborníkem. Stačí si domů pořídit pár drobných pomocníků, se kterými můžete masírovat ztuhlé svaly nebo reflexní body na těle bez cizí pomoci i dlouhé přípravy. Po čem sáhnout, když nemáte čas dojít si na masáž nebo doma není nikdo, kdo by vás namasíroval?

Pravidlo číslo 1: pravidelnost

Masáže je důležité provádět pravidelně, a to i tehdy, když zrovna žádné potíže nemáte. Je to příjemný způsob prevence, který má příznivý vliv na celý organismus. Na pravidelnou masáž si přitom nemusíte vyhradit hodiny času, stačí si dopřát jen chviličku. Podmínkou není ani domácí prostředí. S některými masážními pomůckami to hravě zvládnete i v kanceláři nebo po cestě do práce.

Masážní pomůcky do kapsy či kabelky

Ke zbavení se bolesti zad nemusíte vždy nutně masírovat přímo záda. Začít můžete i horními nebo dolními končetinami, kdy promasírujete spoustu akupresurních bodů, které mohou s bolestí v zádech lehce zatočit. Na to se skvěle hodí třeba akupresurní masážní prsten nebo náramek, který můžete mít nonstop s sebou. Rolujte prstýnkem postupně po všech prstech a náramkem od zápěstí směrem nahoru k rameni a dopřejte si uvolnění, prohřátí i prokrvení. Tyto masážní „šperky“ vám poslouží i jako antistresová pomůcka.

Reflexní masáž chodidel

Pro pravidelnou masáž chodidel se vyplatí pořídit si domů masážní akupresurní podložku, kobereček nebo set ortopedických podlah. Na výběr je celá řada od plastových po dřevěné či kamínkové. Můžete si tak koupit hezký, ale přitom funkční doplněk do vašeho interiéru. Použijte je třeba jako rohožku k umyvadlu a promasírujte nohy každé ráno nebo večer při čistění zubů. Skvěle se hodí i k prevenci plochých nohou, které také mohou vaše záda pěkně potrápit. Chodidla si pomocí dřevěných masážních válečků na masáž chodidel můžete promasírovat i vsedě při sledování TV nebo v kanceláři při práci u počítače.

I drobné masážní pomůcky odvedou dobrou práci
Nabídka masážních pomůcek je široká

Zapojte i děti

S bolavými zády si moc legrace neužijete, za to s masážními pomůckami, které připomínají hračky, si můžete dopřát zábavu při masáži chodidel, rukou nebo zad pravidelně i s vašimi dětmi. Pořiďte si domů masážní míčky různých velikostí nebo dřevěná masážní kolečka ve tvaru koníka nebo kačenky, proměňte se v dálnici a nechte děti, ať s hračkami jezdí po vašem těle. Anebo si pořiďte masážního pavouka, se kterým vám děti mohou promasírovat hlavu. Ze začátku se vám z něj možná bude dělat husí kůže, ale nakonec mu podlehnete. Dokáže zlepšit náladu a zmírnit napětí i stres v celém těle. Chvilka s masážemi a dětmi bude příjemně a prospěšně strávený čas pro vás všechny.

Baňkování zvládnete i doma

Baňkování není složité ani finančně náročné

V domácích podmínkách se nemusíte bát praktikovat ani 5 000 let starou, ale stále funkční techniku baňkování. Na první pohled může vypadat složitě i finančně náročně, ale není to zas tak velká věda. I přesto je vždy dobré nejdříve vyhledat odborníka a poradit se, jak na to a co přesně je potřeba si domů pořídit. Součástí vaší výbavy ale určitě budou plastové či silikonové masážní baňky s pumpičkou. Skleněné baňky by měly zůstat pouze v rukou odborníků.

Povrchová relaxační masáž každý den

Nenáročnou pomůckou na čas i peníze jsou masážní kartáče a žínky, které můžete používat ve sprše i při koupeli každý den a které na vašem ztuhlém těle také odvedou kus potřebné práce. Jednak prokrví pokožku a zbaví ji odumřelých buněk, zlepší i tok lymfy a v neposlední řadě uvolní celé tělo a tím i ztuhlé svaly, které mohou způsobovat bolest zad.

Povolejte do služby elektronického maséra

Pokud potřebujete hlubší masáž a nemáte doma partnera nebo praxi v tom, jak se namasírovat sám, zainvestujte trochu více a pořiďte si elektrické domácí masážní přístroje. Na výběr je celá řada od přístrojů specializovaných na konkrétní oblast až po multifukční elektronické maséry celého těla. Namasírují vás poklepem, vibracemi či krouživými pohyby a některé z nich vás i prohřejí pomocí infračerveného vyhřívání.

Efekt všech provedených masáží můžete prohloubit i během spánku díky matraci s masážním efektem.

ZÁVĚREM:

Masáž si nemusíte dopřát jen pod rukama profesionálních masérů. Společně s masážními pomůckami, kterých je k dispozici velké množství, uděláte pro svá záda i celé tělo dobrou službu i doma nebo v práci. Důležitá je zejména pravidelnost. Dopřejte si masáž v jakékoli formě každý den a díky masážní matraci i během noci.

Mohlo by vás zajímat

Share on facebook
Sdílet
Share on email
Poslat

Líbí se Vám článek?

2+