Víte, na čem spíte? Zaostřeno na materiál matrace

7 min
11. září 2020
13+

Kdy jste u vás doma naposledy obměňovali matrace? Pokud před sedmi nebo ještě více lety, pravděpodobně spíte i s obrovským množstvím parazitů, virů, bakterií, plísní či hub… Dobrá zpráva je, že se dají zlikvidovat rychlou a elegantní akcí – pouhou výměnou matrace. 

Od nové matrace nepochybně očekáváte celou sérii zdravotních efektů. Chcete, aby byla hygienická, antibakteriální, vzdušná, ortopedická…? To vše podmiňuje použitý materiál, jehož výběru je třeba věnovat dostatečnou pozornost. Berte následující text jen jako nápovědu, protože konečné rozhodnutí je vždy na konkrétním uživateli. 

V současnosti jsou nejoblíbenější matrace z latexu, matrace z pěny, matrace z pružin a taštiček, matrace s kokosovým vláknem, s koňskými žíněmi, s mořskou trávou a dalšími moderními materiály. Prim hrají přírodní suroviny, které omezují alergie, kožní potíže, bolesti zad, ulevují lidem s nadváhou. Vyhovují i dětem, které prospí více času než dospělí. „Čím více je v matraci přírodních surovin, tím lépe,“ uvádí zkušený český výrobce matrací Milan Obid, který neustále sleduje trendy a do svých produktů zahrnuje i výtažky z léčivých rostlin, eukalyptus či ionty mědi a stříbra. Antibakteriální vlastnosti MPO-matrací posilují ještě speciální potahy, například s logem Silver active či Aloe Vera.

Matrace s ionty stříbra a mědi pomáhá likvidovat bakterie.
Nevystavujte se při spánku palbě alergenů

Jak zkvalitní váš spánek materiál matrace:

  • Kokosové vlákno – flexibilní a zároveň pevné, zabraňuje usazování plísní a roztočů.
  • Koňské žíně – velmi žádaná součást matrace – lehké, pružné, vzdušné, podporují hygienu lůžka.
  • Latex v matraci – luxusní přírodní surovina s nejlepšími hygienickými vlastnostmi, bodovou pružností a dlouhou trvanlivostí. 
  • Mořská tráva – antialergická, udržuje tvar matrace i při nadměrném zatížení.
  • Pěny do matrací včetně bio pěny – různě tvrdé, vzdušné, s dobrým odvodem vlhkosti a nízkou hmotností.
  • Pružiny a taštičky – dobré odvětrávání, dostupná cena, dlouhá životnost. Tip: eukalyptová matrace Grácie, zhotovená ze dvou typů prodyšných a pružných eukalyptových pěn, uložených na pěnových pružinách ve tvaru květin. Představuje soudobé pojetí taštičkových pružin, ale bez problematického kovu.

Hit: matrace s ionty mědi a stříbra

Můžete si dopřát také inovativní MPO matraci Cupra Therapy s paměťovou pěnou obohacenou mědí, která pomáhá likvidovat bakterie a spolu s koňskými žíněmi přispěje k vaší tepelné pohodě. Žíně výtečně odvětrávají, čímž rovněž vylepšují hygienu lůžka, ohroženou společným působením tepla a vlhka. Nebo ve své matraci vyzkoušejte paměťovou pěnu Silver fresh s obsahem iontů stříbra, které se pro antialergické a antibakteriální vlastnosti využívají už dlouho třeba ve výrobě funkčních oděvů. Nevystavujte se při spánku palbě alergenů. Vsaďte na matrace s mědí a stříbrem, které naleznete ve společné kategorii e-shopu. 

Při zkoušení jakékoli matrace posuďte její vlastnosti:

  • Bodová pružnost – prohne se jen v bodě, na který vyvinete tlak.
  • Komfort – perfektně se přizpůsobí vašemu tělu a nikde netlačí.
  • Páteř v rovině – při ulehnutí na bok se nepropadá pod bedry.
  • Anatomické zóny – pohodlí pro každou část těla podle jejích potřeb.

SHRNUTÍ: Dnes jsou po celém světě nejžádanější matrace z přírodních materiálů – latexu, koňských žíní, kokosu, mořské trávy, s eukalyptem, ionty stříbra… Pokud je pro vás obtížný výběr jen podle materiálu, zaměřte se na zdravotní matrace. Ty se vždy přizpůsobí vašemu tělu, spolehlivě podepřou páteř, uleví svalům i kloubům a jsou alergicky neutrální. Zdravotní matrace pojmou i odpaří 0,7 až 1,5 litru potu, které uživatel vypotí během spánku. Díky tomu umožňují pokožce dýchat a prospívají metabolismu. Dobrá matrace vás večer v řádu minut uvolní a pomůže vám přejít do stadia hluboké relaxace. Ověřte si sami, jak posiluje spánek matrace z přírodních materiálů!

Vybrat matraci dle materiálu

Mohlo by vás zajímat

Share on facebook
Sdílet
Share on email
Poslat

Líbí se Vám článek?

13+