Proč, kdy a jak ustlat postel

4 min
28. března 2022
3+
Ustlaná postel může překvapit množstvím roztočů. Lze tomu ale předejít

Krásně ustlaná postel? Líheň roztočů! Jde to dohromady? Za určitých okolností bohužel ano. Ustýlání postele může být pro váš život velmi obohacující, avšak zároveň dokáže zadělat na problémy. Zjistěte, jakým chybám se vyvarovat, aby vaši postel nestřežila armáda pavoukovců. 

Proč si ustlat postel

Obdivujete dokonale ustlané postele v hotelích? Rádi byste dosáhli takového výsledku i doma? Skvělá vize. Nemusí vás stát ani tolik času a práce. A co víc. Pokud jste ještě nezavedli zvyk pravidelného stlaní postele, může takový rituál zvýšit kvalitu vašeho života. Proč? 

  • Protože nenápadná činnost, jejíž výsledek je vidět, vám hned ze startu dne nabídne uspokojení ze splněného úkolu.
  • Protože pocit uspokojení se vrátí znovu po příchodu domů, kdy vás uvítá harmonické prostředí.
  • Protože dobře odvedená práce hned na začátku dne může být spouštěcím mechanismem pro sérii dalších pozitivních činností, pro které se během dne rozhodnete. 

Máme pro vás několik tipů, jak hezky ustlat postel s minimální námahou. Nejdřív byste ale měli vědět, jak předejít zbytečnému množení roztočů. Protože ustlaná postel se pro tyto nenažrance může skutečně stát rájem na zemi.  

Jak předcházet roztočům

Roztoči, jak známo, milují vlhko a tmu. Co nesnášejí, je sucho a sluneční paprsky. Proto nechcete-li, aby se vám ve vašem loži zabydleli, před ustláním větrejte. Vyhoďte peřiny ven nebo do okna alespoň o víkendu a přes týden je ráno přehoďte třeba přes židli. Nechejte je větrat alespoň po dobu snídaně. 

Ztížit život roztočům můžete také matrací s antibakteriální úpravou. Pokud nechcete investovat do nové matrace, pak si pořiďte alespoň antibakteriální potah s molekulami aktivního stříbra, které likviduje bakterie přirozenou cestou. 

Riziko přehnaného množení roztočů snižuje také výměna ložního prádla už po jednom týdnu užívání. 

Seznamte se s triky, jak hezky ustlat postel

Jak hezky ustlat postel

Když jste řádně vyvětrali, nastává otázka, jak ustlat postel, aby vše proběhlo rychle, a výsledek byl i přesto dokonalý? Zkuste cestu tří kroků: natřepat, uhladit a vybavit doplňky. 

  1. Základem je v každém případě napnuté prostěradlo, buď napínací anebo klasické doplněné napínacími úchyty. Po bocích jej uhlaďte tak, aby nikde nedělalo nevzhledné vlnky. Klasickou plachtu si nechte do sauny. 
  2. Polštář natřepejte. Avšak pozor na klasickou chybu začínajících pokojských – polštář neuhlazujte rukama, efekt nadýchanosti by se vytratil. 
  3. Teď je potřeba složit přikrývku. Můžete ji přehnout klasicky na půl, mnohem oblíbenější je přeložit ji na dva sklady. Přikrývku chytnete za rohy kratší strany, přehmátnete zhruba do jedné čtvrtiny její delší strany a znovu přeložíte. Poté nesrovnalosti vyhladíte. Chce to trochu cviku, ale uvidíte, že brzy to zvládnete levou zadní.

Největší parádu udělají doplňky

Když hoteliéři chtějí, aby ustlaná postel vypadala luxusně, pořizují k základnímu ložnímu vybavení doplňky. Proto, pokud ještě nemáte, pořiďte si na peřiny přehoz či pléd z nějakého hebkého materiálu. Nádherně vypadá a přímo vybízí k pohlazení pléd s dlouhým vlasem. 

Třešničku na dortu vytvoříte dekoračními polštářky umístěnými na velkých polštářích.  

Závěrem

Naučte se stlát postel a vytvořte si pozitivní návyk, který podpoří vaše dobré pocity v průběhu celého dne. Vyvětrejte peřiny kvůli roztočům aspoň po dobu snídaně. Pořiďte si pléd. Krásně ustlaná postel přece nemusí být jen výsadou hotelových pokojů.

Mohlo by vás zajímat

Share on facebook
Sdílet
Share on email
Poslat

Líbí se Vám článek?

3+